ABS Fren Nedir ?

ABS Fren Nedir ?
Araba kullanırken en hususlardan birisi güvenliktir. Trafik kazalarının önüne geçmek için kaza sırasında veya sonrasında insan hayatını en az riske indirmek için ek güvenlik önlemleri alarak düzenlemeler yapılmalıdır. Sadece firmalar değil sürücü ve yayalarında bu konuyla ilgili hassasiyetlerini en üst düzeye çıkarmaları gerekmektedir.

Arabalardaki motor seçenekleri güç performansı ile sınırlandırılmalıdır. Düz vites veya otomatik vites olan arabaların yeterli güvenlik önlemleri olmaksızın trafiğe çıkmalarının önüne geçilmesi gerekmektedir. Özellikle otomatik vites olan araçların kullanımın getirmiş olduğu rahatlık, düz vites arabaların kullanımının getirdiği dikkatsizlik ile sürücüler için tehlike teşkil etmektedir.

Trafikte sürüş sırasında dikkatsizlik, kural ihlali yada doğal şartlar ve afetler sürücüyü zora sokabilcek etmenler arasında yer almaktadır. ABS fren sistemi bu zora sokacak ihtimallere karşı mühendisler tarafından göz önüne alınarak geliştirilmiştir. ABS Freni “Kilitlenme Karşıtı Fren Sistemi” olarak yani anti blokaj fren sistemi olarak dilimize çeviri yapabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir